1. HABERLER

  2. KARİYER / ATAMA

  3. Yusuf Ziya Alim Çaykur Genel Müdürü oldu

Yusuf Ziya Alim Çaykur Genel Müdürü oldu

Çaykur Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Yusuf Ziya Alim, Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Yusuf Ziya Alim Çaykur Genel Müdürü oldu

Hal Postası - Çaykur Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Yusuf Ziya Alim, Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

2021/46 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı uyarınca, Çaykur Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine, Çaykur’da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta olan Yusuf Ziya Alim atandı.

1966 Rize doğumlu olan Yusuf Ziya Alim, 1992’de Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi ve 2013-2014 yıllarında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

1992 yılında Çaykur’da göreve başlayan Alim, çay fabrikalarında çeşitli görevlerde bulunduktan sonra Muhasebe ve Mali İşler Dairesi Başkanlığında ve yine çay fabrikalarında idari pozisyonlarda çalıştı.

2008’den 2015’e kadar Çaykur Personel Dairesi Başkanı olarak görev alan Yusuf Ziya Alim, 2015-2018 arasında Çaykur Genel Müdür Yardımcısı; 2018’de Çaykur Genel Müdür Vekili olarak çalıştıktan sonra Ekim 2018’de Çaykur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. Yusuf Ziya Alim Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanana kadar bu görevini sürdürüyordu.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler