1. HABERLER

  2. KARİYER / ATAMA

  3. Yunus Bayram GKGM Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı

Yunus Bayram GKGM Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda, GKGM Genel Müdür Yardımcılığı görevine Yunus Bayram atandı. 

Yunus Bayram GKGM Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı

Hal Postası - Tarım ve Orman Bakanlığı’nda, GKGM Genel Müdür Yardımcılığı görevine Yunus Bayram atandı. 

2021/76 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı uyarınca, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda açık bulunan, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı görevine Dr. Yunus Bayram atandı.

1971 yılında Ağrı’da doğan Dr. Yunus Bayram, 2000 yılında Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun oldu. 2008’de Harran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bitki Koruma Anabilim Dalında yüksek lisans yapan Bayram, 2013’te Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bitki Koruma Anabilim Dalında doktorasını tamamladı. 

1990 yılında memuriyete başlayan Yunus Bayram, 2002’de Tarım Bakanlığı
Diyarbakır Tarım il Müdürlüğü Bitki Koruma Şubesinde Mühendis olarak çalıştı. 2003 -2006 yılları arasında Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Mühendis olarak görev yapan Bayram, 2006-2010 yılları arasında Güneydoğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsünde çalıştı. 

Bayram, 2010-2014 yılları arasında Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Müdürlük yaptıktan sonra; 2014 yılı Haziran ayında
Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünde, Bitki Koruma Ürünleri Daire Başkanı olarak atandı. Dr. Yunus Bayram, 2016 yılı Mart ayından bu yana Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Vekilli olarak görev yapıyordu. 

Önceki ve Sonraki Haberler