1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yükselen su seviyesi Ren Nehri’nin bazı kısımlarını sevkıyata kapattı

Yükselen su seviyesi Ren Nehri’nin bazı kısımlarını sevkıyata kapattı

Aşırı yağışların su seviyesini yükseltmesi sebebiyle, Ren Nehri’nin güney Almanya’daki bazı kısımları sevkıyatlara kapatıldı.

Yükselen su seviyesi Ren Nehri’nin bazı kısımlarını sevkıyata kapattı

Hal Postası - Aşırı yağışların su seviyesini yükseltmesi sebebiyle, Ren Nehri’nin güney Almanya’daki bazı kısımları sevkıyatlara kapatıldı.

Hafta sonu boyunca şiddetli yağış alan Ren Nehri’nin bazı bölümleri, yükselen su seviyesi göz önüne alınarak nakliye işlemlerine kapatıldı. Alman yetkililer; Ren Nehri'nin güney Almanya'daki bazı kısımlarında su seviyesinin ciddi miktarda yükseldiğini ve Maxau, Speyer ve Karlsruhe çevresinde nakliyatın durdurulduğunu açıkladı. Karar, 1 Şubat 2021 (Bugün) itibarıyla geçerli olacak.

Nehrin kuzey kesimlerinde deniz taşımacılığı devam etse de, önümüzdeki günlerde su seviyesinde daha fazla artış bekleniyor. Ren Nehri mineraller, kömür, kalorifer yakıtı, tahıllar, hayvan yemi ve petrol ürünleri için önemli bir nakliye yolu olmakla beraber; yüksek su seviyesi, gemilerin köprü altından geçmesini engellediği için geçici olarak bu kararın alındığı belirtildi.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler