1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. YÖK tarımla ilgili bölümlerde okuyanlara burs verecek

YÖK tarımla ilgili bölümlerde okuyanlara burs verecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bu yılki üniversite tercihlerinde tarım, ziraat, orman, su ürünleri ve hayvancılık odaklı programları tercih edenlere burs verecek.

YÖK tarımla ilgili bölümlerde okuyanlara burs verecek

Hal Postası - Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bu yılki üniversite tercihlerinde tarım, ziraat, orman, su ürünleri ve hayvancılık odaklı programları tercih edenlere burs verecek.

YÖK, bu yılki üniversite tercihlerinde tarım, ziraat, orman, su ürünleri ve hayvancılık odaklı programları seçen öğrencileri, gerekli şartları taşımaları halinde geri ödemesiz burs ile destekleyecek.

YÖK tarafından, 2016-2017 eğitim öğretim yılından beri belli lisans programlarına ilk üç sırada yerleşen öğrencilere ‘YÖK Destek Bursu’ veriliyor. 

3 BİN ÖĞRENCİ YARARLANDI

Stratejik alanlar olarak belirlenen fizik, kimya, biyoloji, matematik, tarım, ziraat, orman, su ürünleri, yer bilimleri ve hayvancılık odaklı temel bilimler lisans programlarına ilk 15 tercihinde yer veren ve ilgili programa ilk üç sırada yerleşen öğrencilere, öğrenim süreleri boyunca aylık burs verilmeye devam edilecek. 

Bugüne kadar bu alanları seçerek gerekli şartları taşıyan yaklaşık 3 bin öğrenci, YÖK bursundan yararlandı. 

2020-2021 eğitim öğretim yılında da 101 üniversitede 557 program için, 1.671 öğrenciye daha aylık 800 lira burs verilecek. Burs artış oranı 2021 yılı Ocak ayında YÖK tarafından değerlendirilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler