1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Wtech, Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler yarışması düzenliyor

Wtech, Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler yarışması düzenliyor

Wtech, kadın girişimcileri desteklemek amacıyla Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler yarışması düzenliyor.

Wtech, Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler yarışması düzenliyor

Hal Postası - Wtech, kadın girişimcileri desteklemek amacıyla Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler yarışması düzenliyor.

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech); tarımın sürdürülebilirliğine katkı verecek fikir ve projeleri teşvik etmek ve tarımda dönüşüm yaratacak çözümleri olan kadın girişimcileri desteklemek amacıyla Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler konulu bir yarışma düzenliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın da desteğini de alan yarışmaya başvurular 10 Şubat itibarıyla başladı.

Wtech, yarışma ile tarımda dönüşüm yaratacak yenilikçi çözümleri olan kadın mühendis, veteriner hekim ve girişimcileri desteklemeyi; kadın girişimcilerin sürdürülebilir tarım teknolojilerine yoğunlaşmasını sağlamayı amaçlıyor.

ÖDÜL 145 BİN LİRA

Toplam 145.000 lira ödüllü yarışma, Üniversite ve Girişimci olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek. 10 Şubat - 7 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek yarışma için başvurular, 19 Mart 2021 tarihine kadar sürecek.

Yarışma kapsamında; 27 Mart 2021 tarihinde bir günlük online girişimcilik eğitimi, 3 Nisan 2021 ve 4 Nisan 2021 tarihlerinde de iki günlük online girişimcilik kampı yapılacak.

Ön elemeyi geçen girişimciler ve projeleri, jüri tarafından değerlendirilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen yarışmada, girişimci kategorisinde birinci seçilen ekibe 100.000 TL; üniversite öğrencileri kategorisinde ise birinciye 30.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye ise 5.000 TL para ödülü verilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler