1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Veteriner hekimler sosyal medyada şiddeti protesto edecek

Veteriner hekimler sosyal medyada şiddeti protesto edecek

Veteriner hekimlere yönelik şiddet olayları, 03 Ocak saat 20.00’de sosyal medyada düzenlenecek etkinlikle protesto edilecek. 

Veteriner hekimler sosyal medyada şiddeti protesto edecek

Hal Postası - Veteriner hekimlere yönelik şiddet olayları, 03 Ocak saat 20.00’de sosyal medyada düzenlenecek etkinlikle protesto edilecek. 

İstanbul Veteriner Hekimler Odası (IVHO), veteriner hekimlere yönelik artan şiddet olaylarını protesto etmek üzere bütün sağlık çalışanlarını, 03 Ocak 2021 günü saat 20.00’de düzenleyecekleri sosyal medya etkinliğine katılmaya davet etti. 

IVHO’nun yayınladığı basın açıklamasında son olarak Veteriner Hekim Ali Kaçan’ın muayenehanesinde saldırıya uğradığı hatırlatıldı ve bütün sağlık çalışanları etkinliğe katılmaya davet edildi. 

IVHO Yönetim Kurulu imzasıyla yayınlanan açıklamada veteriner hekimlere karşı işlenen suçlarında Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınması gerektiği belirtildi ve veteriner hekimler Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınıncaya kadar mücadele etmeye devam edecekleri vurgulandı. 

IVHO BASIN AÇIKLAMASI

“Meslektaşlarımıza ve mesleğimize yapılan saldırıyı kınıyoruz!

Son zamanlarda meslektaşlarımıza yönelik şiddetin dozu giderek artmaktadır. Son olarak, Veteriner Hekim Ali Kaçan muayenehanesinde yaptığı bir tedavi sonrasında, hasta yakını zorbalar tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır. 

Şiddet sağlık mesleklerini ayırt etmiyor; yaşam hakkı, doğa ve çevre için çalışan tüm sağlık çalışanlarını hedef alıyor. Biz veteriner hekimler de yasalar önünde sağlık çalışanıyız. Veteriner Hekimlere karşı işlenen suçlar da acilen Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmalı ve sağlıkta şiddete son vermek için yasalar taviz verilmeden uygulanmalıdır.

Konuya hem kamuoyunun hem de yöneticilerin dikkatini çekmek için hazırladığımız bir video ile Twitter etkinliği başlatıyoruz. Tüm meslek camiamızı, diğer sağlık çalışanlarını, hasta yakını dostlarımızı 03 Ocak 2021 Pazar günü, saat 20.00’de Twitter’da yapılacak etkinliği desteklemeye davet ediyoruz. Veteriner Hekim sağlık çalışanları da Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz, sizler de katılın birlikte mücadele edelim.”

Açıklamada etkinlikle ilgili bilgilerin IVHO’nun Twitter hesabında (https://twitter.com/_IVHO ) etkinlik saatinden önce paylaşılacağı bildirildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler