1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Veteriner hekimler sosyal medyada seslerini duyuracak

Veteriner hekimler sosyal medyada seslerini duyuracak

Serbest Veteriner Hekimler Derneği, e-reçeteler hakkında seslerini duyurmak için bu akşam saat 21.00’da sosyal medyada bir etkinlik düzenliyor.

Veteriner hekimler sosyal medyada seslerini duyuracak

Hal Postası - Serbest Veteriner Hekimler Derneği, e-reçeteler hakkında seslerini duyurmak için bu akşam saat 21.00’da sosyal medyada bir etkinlik düzenliyor.

Serbest Veteriner Hekimler Derneği (SVHD), e-reçeteler hakkında seslerini duyurmak için bu akşam saat 21.00’da bir Twitter etkinliği düzenleyecek.

SVHD sosyal medya üzerinden yayınladığı videoda, 3 yıldır uygulanamaz e-reçeteler altında zulüm gördüklerini dile getirdi. Bürokratik engeller, haksız ve orantısız para cezaları, uygulaması imkansız taleplerin dayatılmasıyla veteriner hekimlerin ilaç kullanamaz hale getirildiğini ifade eden Dernek; ilaç takibi için getirilen e-reçete sistemi ile veteriner hekim olmayanların da reçete yazmalarının önünün açıldığını vurguladı.

SVHD; e-reçete sistemiyle veteriner ilaçlarının kontrolsüz şekilde satıldığını, kontrolsüz satılan bu ilaçların antibiyotiğe dirençli bakterilerin artışına neden olduğunu ve bu yüzden hastalıkların arttığını kaydetti.

Dernek, veteriner ilaçlarına mutlaka Karekod uygulamasının getirilmesi gerektiğini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler