1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Yazıcı: Tarımda standart ihracatı tetikler

Vali Yazıcı: Tarımda standart ihracatı tetikler

Antalya Valisi Ersin Yazıcı: Sahada olmak, sorunları yerinde görme ve çözüm önerisi sunmak açısından daha verimli.

Vali Yazıcı: Tarımda standart ihracatı tetikler

Hal Postası - Antalya Valisi Ersin Yazıcı, tarımda standartlaşmanın tarım ürünleri ihracatını tetikleyecek bir etken olduğunu söyledi. 

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Ticaret Borsası’na (ATB) nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Yazıcı’yı Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Bülbül, Cüneyt Doğan ile Süleyman Ersan ağırladı.

"TARIMDA STANDARDI ARTIRMALIYIZ"

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, sahada olmaya özen gösterdiğini belirterek, vatandaşla birlikteyken sorunları yerinde görme ve çözüm önerisi sunma konusunda daha verimli olduğunu söyledi. Türkiye’nin eşsiz bir doğaya ve toprağa sahip olduğuna dikkat çeken Yazıcı, bu eşsiz potansiyelin daha fazla değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Tarımda standardı artırmak gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı, standardın ihracatı da tetikleyeceğini kaydetti.

ATB Başkanı Ali Çandır, Vali Yazıcı’ya ziyareti nedeniyle teşekkür etti. Antalya tarımı hakkında bilgi veren Çandır, dönem başkanlığını Antalya Ticaret Borsası’nın yaptığı Tarım Konseyi olarak, Vali Yazıcı'ya geniş bir tarım sunumu yapmak istediklerini bildirdi.

Ali Çandır, üreticiyi doğru yönlendirebilmenin üretim ve ihracatı da ileriye taşıyacağının altını çizdi.

Vali Yazıcı’ya tarım alanlarını ziyaretinden dolayı teşekkür eden Çandır, ziyaretlerin üreticiyi motive ettiğini kaydetti. Başkan Çandır, ziyareti anısına Vali Yazıcı’ya fotoğrafının cama lazerle üç boyutlu işlendiği ATB 100. Yıl hatırası takdim etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler