1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vakıf Katılım’ın tarım şirketi özelleştirme kapsamına alındı

Vakıf Katılım’ın tarım şirketi özelleştirme kapsamına alındı

Vakıf Katılım Bankası AŞ’nin VKT Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret AŞ’deki yüzde 49 hissesi özelleştirme kapsam ve programına alındı.

Vakıf Katılım’ın tarım şirketi özelleştirme kapsamına alındı

Hal Postası - Vakıf Katılım Bankası AŞ’nin VKT Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret AŞ’deki yüzde 49 hissesi özelleştirme kapsam ve programına alındı.

VKT Tarım AŞ’deki Vakıf Katılım Bankası AŞ’ye ait yüzde 49 oranındaki hisse, 2662 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı kararıyla, özelleştirme kapsam ve programına alındı. Bu karar, Türkşeker’in şeker pancarı dışında yürüteceği bütün tarımsal faaliyetlerin de özelleştirme kapsamında değerlendirileceği anlamına geliyor. 

Resmi Gazete’de yayımlanan 2662 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı kararına göre, VKT Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret AŞ’nin, Vakıf Katılım Bankası AŞ’ye ait yüzde 49 hissesinin özelleştirme kapsam ve programına alınmasına, bu hisselerin satış yöntemiyle özelleştirilmesine, özelleştirme işlemlerinin 31.12.2025 tarihine kadar tamamlanmasına karar verildi.

Bu karara göre, Türkşeker’in şeker pancarı dışında yürüteceği bütün tarımsal faaliyetler, Vakıf Katılım’ın kurduğu tarım şirket üzerinden yapılacağı için özelleştirme kapsamına girmiş oldu. 

Önceki ve Sonraki Haberler