1. HABERLER

  2. KARİYER / ATAMA

  3. Uludağ Üniversitesi 9 profesör işe alacak

Uludağ Üniversitesi 9 profesör işe alacak

Uludağ Üniversitesi; Veteriner Fakültesi ve Ziraat Fakültesi’nde görevlendirmek üzere 9 profesör istihdam edecek.

Uludağ Üniversitesi 9 profesör işe alacak

Hal Postası - Uludağ Üniversitesi; Veteriner Fakültesi ve Ziraat Fakültesi’nde görevlendirmek üzere 9 profesör istihdam edecek.

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü; Veterinerlik İç Hastalıkları, Arazi ve Su Kaynakları, Tarımsal Enerji Sistemleri, Gıda Bilimleri, Tarım İşletmeciliği ve Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Anabilim Dallarında görevlendirmek üzere 9 profesör istihdam edecek.

Veteriner Fakültesi Veterinerlik İç Hastalıkları Anabilim Dalı kadrosuna başvurular için, enfeksiyöz hastalıklar ve atopik dermatitis konularında çalışmalar yapmış olmak gerekiyor.

Ziraat Fakültesi Arazi ve Su Kaynakları Anabilim Dalı kadrosu için alınacak 2 profesör adayında; biyosistem mühendisliği bilim dalında doçent unvanı almış olma; sulama ya da arazi toplulaştırması ve coğrafi bilgi sistemleri konusunda çalışmalar yapmış olma şartı aranıyor.

Tarımsal Enerji Sistemleri Anabilim Dalı kadrosu için; biyosistem mühendisliği bilim dalında doçent unvanı almış olma, tarımsal ürünlerin farklı kurutma sistemleri ile kurutulması ve biyolojik malzeme üzerine çalışmalar yapma şartı isteniyor.

Gıda Bilimleri Anabilim Dalı kadrosunda istihdam edilecek 2 profesör adayında ise; gıda kimyası alanında, gıda bulaşanları, fonksiyonel özellikler ve ürün geliştirme alanında ya da probiyotikler, prebiyotikler, süt ürünleri üretim teknolojileri konularında çalışmalar yapmış olmak gerekiyor.

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Anabilim Dalı kadrosuna başvuracak adaylarda; toprakta ve bitkide besin elementlerinin davranışları, bitkide tuz stresi ve gübreleme alanında çalışmalar yapmış olma şartı aranıyor.

İşletmeciliği Anabilim Dalı’na da 2 profesör alınacak. Adayların; coğrafi işaretler, tarımsal pazarlama ve örgütlenme alanında veya tarım işletmeciliği, organik tarım ekonomisi ve tüketici davranışları konularında çalışmış olması gerekiyor.

Başvurular en geç 28 Ekim 2020 günü mesai bitimine kadar, Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na şahsen yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler