1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Üç kamu bankası Keskinoğlu'na mecburen ortak oldu!

Üç kamu bankası Keskinoğlu'na mecburen ortak oldu!

Rekabet Kurulu, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıflar Bankası’nın, alacakları karşılığında Keskinoğlu Tavukçuluk'a ortak olmalarının Rekabet izni gerektirmediğini duyurdu.

Üç kamu bankası Keskinoğlu'na mecburen ortak oldu!

Hal Postası - Rekabet Kurulu, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıflar Bankası’nın, alacakları karşılığında Keskinoğlu Tavukçuluk'a ortak olmalarının Rekabet izni gerektirmediğini duyurdu.  

Rekabet Kurulu üç kamu bankasının Keskinoğlu Tavukçuluk’tan alacaklarının iştirak payına çevrilmesi için yapılan başvuruyu değerlendirdi ve söz konusu işlemin Rekabet Kanunu kapsamında tetkikine gerek olmadığına hükmetti.

2018 yılında konkordato ilan eden Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ, faaliyetlerini sürdüremez hale gelmişken, hisselerinin Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası TAO’ya alacak karşılığı devredilmesiyle toparlanmış; faaliyetlerini yeniden başlatmıştı.

Şirketin bankalarla anlaşarak tesislerini yeniden üretime geçirmesi, Manisa'nın Akhisar ilçesinde de sevinçle karşılandı. Keskinoğlu Tavukçuluk'ta bir zamanlar 4.500 kişi çalışıyordu. Tedarik süreçlerinde çalışanlarla beraber istihdam sayısı 10.000'e yaklaşıyordu. Konkordato ilanıyla beraber çalışan sayısı 1.500'e inmiş, şirketin cirosu da 1,2 milyar lira düzeyinden 25 milyon liraya düşmüştü.

Önceki ve Sonraki Haberler