1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. TürkTraktör pandemide üretimi %23 arttırdı

TürkTraktör pandemide üretimi %23 arttırdı

Koç Holding iştiraklerinden TürkTraktör, pandemi koşulları altında geçen yılın ilk yarısında üretimini yüzde 23 oranında arttırdı.

TürkTraktör pandemide üretimi %23 arttırdı

Hal Postası - Koç Holding iştiraklerinden TürkTraktör, pandemi koşulları altında geçen yılın ilk yarısında üretimini yüzde 23 oranında arttırdı.

2020 yılının ilk 6 aylık döneminde, 74 milyar lira konsolide ciro elde eden Koç Holding, ortaklık payları itibarıyla 4,4 milyar lira net dönem karı elde etti. 

Normalleşme süreciyle beraber yurt içi tüketici talebindeki canlanma sayesinde ihracat pazarına göre daha hızlı toparlanma olduğunu belirten Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, salgın sürecinin olumsuz ekonomik etkilerine rağmen TürkTraktör’de üretimin %23 oranında arttığını söyledi. 

2020 yılının ilk 6 ayına ilişkin finansal sonuçları değerlendiren Levent Çakıroğlu Koç Holding’in, 2020 yılının ilk yarısında konsolide bazda toplam 74 milyar TL gelir elde ettiğini, 4,4 milyar TL ana ortaklık payı net dönem kârı elde ettiğini söyledi. Çakıroğlu değerlendirmesinde şunları kaydetti, “Pandeminin ilk günlerinde aldığımız karar doğrultusunda, çalışma arkadaşlarımızın istihdam ve gelir kaybına uğramamasını sağladık. Yeni çalışma modellerine hızlıca adapte olduğumuz bu süreçten öğrendiklerimiz de oldu. Pandemi sonrasında da Koç Topluluğu’nda en az haftada bir gün uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirdik.”

TÜRKTRAKTÖR TOPLAM ÜRETİMİN %71’İNİ YAPIYOR

Salgın sürecinde tarım sektörünün stratejik öneminin bir kez daha anlaşıldığına dikkat çeken Levent Çakıroğlu, “TürkTraktör, salgın döneminde verilen araya rağmen üretimini geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 23 oranında artırdı. TürkTraktör’ün ilk 6 aylık rakamlara göre, ülkemizin toplam traktör üretiminin yüzde 71’ini tek başına gerçekleştirmesi, tarım sektörüne verdiğimiz güçlü desteğin de bir göstergesidir” dedi. 

Tat Gıda’nın başarılı performansına da değinen Levent Çakıroğlu, “Son yıllarda dijital tarım, kalite ve verimlilik gibi konulara odaklanan Tat Gıda, dünya standartlarındaki üretim altyapısıyla artan müşteri talebini başarıyla karşılayarak, faaliyet gösterdiği alanlarda öncü çalışmalarına devam ediyor” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler