1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Tümosan Motor yeni şirket kurdu

Tümosan Motor yeni şirket kurdu

Tümosan bünyesinde bulunan Ar-Ge Hizmet İşletmesi, bölünme yoluyla kurulan Tümosan Teknoloji Mühendislik Sanayi Ticaret AŞ’ye devredildi.

Tümosan Motor yeni şirket kurdu

Hal Postası - Tümosan bünyesinde bulunan Ar-Ge Hizmet İşletmesi, bölünme yoluyla kurulan Tümosan Teknoloji Mühendislik Sanayi Ticaret AŞ’ye devredildi.

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi AŞ, Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) faaliyet konularında daha etkin bir yapı kurulması amacıyla bünyesinde bulunan Ar-Ge Hizmet İşletmesi’ni, bölünme yoluyla kurulan Tümosan Teknoloji Mühendislik Sanayi Ticaret AŞ’ye devretti.

Şirketten yapılan açıklamada; “Kaynakların daha spesifik faaliyet alanlarına yönlendirilmesi, Ar-Ge faaliyet konularında daha etkin ve odaklanmış bir yapı kurulması amacıyla bünyemizde bulunan Motor ve Traktör üretimine ilişkin Ar-Ge Merkezi ve Araştırma Geliştirme Faaliyeti ile iştigal eden ‘Ar-Ge Hizmet İşletmesi’ni şirketimizin işletme bütünlüğünü de bozmayacak şekilde, bir kül halinde kısmi bölünme yolu ile şirketimizin yüzde 100 bağlı ortaklığı olarak yeni kurulan Tümosan Teknoloji Mühendislik Sanayi Ticaret AŞ unvanlı şirkete devredilmesi kararlaştırılmıştır” denildi.

Yeni kurulan şirketin, sermayesinin tamamını temsil eden paylar Tümosan Motor tarafından iktisap edilecek.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler