1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TUİD Başkan Vekili Ali Bulut hayatını kaybetti

TUİD Başkan Vekili Ali Bulut hayatını kaybetti

Türk-Ukrayna İşadamları Derneği Başkan Vekili Ali Bulut, koronavirüs sonucu hayatını kaybetti.

TUİD Başkan Vekili Ali Bulut hayatını kaybetti

Hal Postası - Türk-Ukrayna İşadamları Derneği Başkan Vekili Ali Bulut, koronavirüs sonucu hayatını kaybetti.

Ukrayna'da uzun yıllar tarım sektörüne emek veren ve Türk-Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Başkan Vekili olan Ali Bulut, koronavirüs sonucu hayatını kaybetti. Ali Bulut'un vefat haberini TUİD Yönetim Kurulu Başkanı Burak Pehlivan, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Koronavirüse yakalanan Ali Bulut’un 2 hafta önce Ukrayna’dan ambulans uçakla İstanbul’a getirildiği öğrenildi. 52 yaşında vefat eden Ali Bulut, Ukrayna’da Türk şirketlerinin tarım alanında yatırım yapmaları konusunda çabaları ile tanınıyordu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Maden Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun olan Ali Bulut, Türkiye'nin önde gelen şirket ve holdinglerinin Rusya ve Ukrayna'daki iştiraklerinin yönetiminde yer aldı. 2009 yılında Ukrayna’nın Kherson ve Zaporoje bölgelerinde 40 bin dönüm arazi kiralayarak tarımsal üretim gerçekleştiren Ali Bulut; ayçiçeği, soya, kanola, hardal başta olmak üzere yağlı tohumlar ile buğday, arpa, mısır, nohut, mercimek, kişniş ve sorgum gibi tahıl ve bakliyat ürünleri üretiyordu.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler