1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. TÜDKİYEB, 12 yaşındaki çobanı ödüllendirdi

TÜDKİYEB, 12 yaşındaki çobanı ödüllendirdi

TÜDKİYEB, sosyal medyada fenomen olan 12 yaşındaki çoban Şevki Savran’a 5 koyun, 3 kuzu ve tablet bilgisayar hediye etti. Ayrıca, Savran’ın 1 yıllık okul masrafları da karşılanacak.

TÜDKİYEB, 12 yaşındaki çobanı ödüllendirdi

Hal Postası - TÜDKİYEB, sosyal medyada fenomen olan 12 yaşındaki çoban Şevki Savran’a 5 koyun, 3 kuzu ve tablet bilgisayar hediye etti. Ayrıca, Savran’ın 1 yıllık okul masrafları da karşılanacak.

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, sosyal medyada yayınladığı videolarla fenomen olan 12 yaşındaki çoban Şevki Savran’ı ziyaret etti. Savran’a 5 anaç sakız koyunu, 3 kuzu ve tablet bilgisayar hediye eden Çelik, Şevki’nin bir yıllık okul masraflarının da karşılanacağını söyledi.

Çelik, Balıkesir’in Havran ilçesinde yaşayan Savran’ı ziyareti sırasında; sadece 12 yaşında olmasına rağmen tüm ülkeye örnek olacak bir çobanlık yapan Şevki Savran’ı takdir ettiklerini, gurur duyduklarını, kendisiyle tanışmak, yaptıklarını yerinde görmek için Ankara’dan geldiklerini belirterek, “Şevki, sektörümüz açısından bir simgedir” dedi.

Şevki Savran ise; Çelik’e yaptığı ziyaret ve hediyelerinden dolayı teşekkür ederken, sürüsünü büyütmek için elinden geleni yapacağını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler