1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Tübitak domuz geni tespit teknolojisi satacak

Tübitak domuz geni tespit teknolojisi satacak

Tübitak, bünyesinde geliştirilen domuz geni tespit teknmolojisi ile bu teknoloji için yaratılan ori-Sens markasının kullanım haklarını, 5 yıllığına satacak.

Tübitak domuz geni tespit teknolojisi satacak

Hal Postası - Tübitak, bünyesinde geliştirilen domuz geni tespit teknmolojisi ile bu teknoloji için yaratılan ori-Sens markasının kullanım haklarını, 5 yıllığına satacak.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (Tübitak) Başkanlığı, bünyesinde geliştirilen domuz DNA’sı tespiti teknolojisi ile bu teknoloji için yaratılan ori-Sens markasının kullanım haklarını, ihale ile 5 yıllığına satacak. 

İsteklilerin teknoloji transferi için 13.000 lira peşinat ödemeleri; ihaleyi kazanmaları halinde ise lisans alacak isteklinin satış fiyatı üzerinden ve kullanım süresi boyunca, %10 oranında royalti bedeli ödemesi gerekecek. 

Transfer edilecek olan teknoloji; aroma, jelatin, gliserin, gliserol gibi gıda, işlenmiş gıda ve gıda katkı maddelerinin içerisinde domuz DNA'sı bulunup bulunmadığını tespit edilebilen bir realtime PCR yöntemini içeriyor. 

Transfere konu teknolojiye ilişkin 2020/19264 numaralı ve "ori-Sens" ibareli marka ise Türk Patent Enstitüsü nezdinde tescil edilmiş durumda. 

Teknoloji Transfer Paketi’nin detaylı içeriği, başvuru sahipleri ile Gizlilik Anlaşması imzalandıktan sonra paylaşılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler