1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TMO Suriye’de sivil halka un ve bakliyat hibe edecek

TMO Suriye’de sivil halka un ve bakliyat hibe edecek

TMO, Suriye’de yaşayan sivil halk başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ülkelere 100 bin tona kadar ekmeklik buğday unu, 10 bin tona kadar yeşil mercimek ve nohut hibe edecek.

TMO Suriye’de sivil halka un ve bakliyat hibe edecek

Hal Postası - TMO, Suriye’de yaşayan sivil halk başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ülkelere 100 bin tona kadar ekmeklik buğday unu, 10 bin tona kadar yeşil mercimek ve nohut hibe edecek.

3097 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı uyarınca, Suriye’de Yaşayan Sivil Halk Başta Olmak Üzere İhtiyaç Sahibi Diğer Ülkelere Ve/Veya Bu Ülkelerdeki İhtiyaç Sahiplerine Un Ve Bakliyat Hibe Edilmesi Amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünün Görevlendirilmesine İlişkin Karar, bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Karara göre Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO), Suriye’de yaşayan sivil halk başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ülkelere 100 bin tona kadar ekmeklik buğday unu ve 10 bin tona kadar yeşil mercimek ve nohut hibe edecek.

TMO’nun temin edeceği ürünler, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından TMO’ya yapılacak bildirim üzerine Kızılay ve/veya AFAD’a teslim edilip, ürünlerin nakliye ve dağıtımı da aynı kurumlar üzerinden gerçekleştirilecek.

Söz konusu nakliye ve dağıtım bedelleri de AFAD ödeneklerinden karşılanacak.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler