1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TKK'den Antalya’da zarar gören çiftçilere %15 indirim

TKK'den Antalya’da zarar gören çiftçilere %15 indirim

TKK, Antalya’daki dolu yağışında zarar gören çiftçilere yüzde 12 ila yüzde 15 arasında indirim ve 4 yıl vade uygulayacak.

TKK'den Antalya’da zarar gören çiftçilere %15 indirim

Hal Postası - TKK, Antalya’daki dolu yağışında zarar gören çiftçilere yüzde 12 ila yüzde 15 arasında indirim ve 4 yıl vade uygulayacak.

Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK), Antalya’nın Kumluca ve Finike bölgelerinde yaşanan dolu ve fırtına sebebiyle seraları hasar gören çiftçilere sera örtüleri, bitki besleme ürünleri, zirai ilaç ve fidelerde yüzde 12 ila yüzde 15 arasında indirim uygulayacak.

Kumluca ve Finike bölgelerinde yaşanan dolu ve fırtına sebebiyle seraları hasar gören çiftçilere; İMECE plastik sera örtülerinde yüzde 12, GÜBRETAŞ bitki besleme ve TARKİM zirai ilaç gruplarında yüzde 15, fidelerde yüzde 12’ye varan indirim ve 4 yıla kadar vade uygulanacak.

TKK ayrıca, kredilendirme aşamasında da uygulanmakta olan sabit oranlı kredi uygulamasına devam edecek. Bununla birlikte, şartları sağlayan ortakların bu yıl kullanacakları kredilerin 10 bin TL’ye varan kısmı faizsiz kredilendirilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler