1. HABERLER

  2. KARİYER / ATAMA

  3. TKDK personel alımlarında mal bildirim beyannamesi isteyecek

TKDK personel alımlarında mal bildirim beyannamesi isteyecek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, istihdam edilecek personelden mal bildirim beyannamesi talep edecek.

TKDK personel alımlarında mal bildirim beyannamesi isteyecek

Hal Postası - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, istihdam edilecek personelden mal bildirim beyannamesi talep edecek.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından yayımlanan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Personel Yönetmeliği, bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Yönetmelik; TKDK’da hizmetleri yürütmek üzere istihdam edilecek sözleşmeli personelin istihdamları ile hak, yükümlülük ve sorumluluklarına ilişkin usul ve esasları düzenlemeyi amaçlıyor.

Buna göre; Genel koordinatör, iç denetim koordinatörü, koordinatör, il koordinatörü, uzman, denetçi ve mütercim pozisyonlarında istihdam edilecek personelde en az 4 yıllık üniversite mezunluğu ya da yurt dışındaki bir yükseköğretim kurumundan denklik alma şartı aranacak. Ayrıca genel koordinatör, iç denetim koordinatörü, koordinatör, il koordinatörü kadroları için kamuda asgari 5 yıl hizmette bulunmak ve halen kamu personeli olmak; denetçiler ve uzmanlar için ise yükseköğretim gördükten sonra asgari 3 yıl iş tecrübesine sahip olmak gerekiyor.

İSTİHDAM SINAV SONUÇLARINA GÖRE YAPILACAK

Uzman, denetçi, mütercim ve destek personeli olarak istihdam edilecek kişiler, merkezi sınav sonuçlarına göre yarışma sınavı ile belirlenecek. Ayrıca, bu pozisyonlarda istihdam edilecek personelde; yarışma sınavının son başvuru tarihi itibarıyla geçerliliği bulunan merkezi sınavdan, sınav ilanında belirtilen puan türlerinden, yine sınav ilanında belirtilen taban ve üzerinde puan almış olma ve 35 yaşını doldurmamış olma şartı aranacak.

Yönetmelik çerçevesinde sınav kurulu; başkan, personel işlerinden sorumlu genel koordinatör, birinci hukuk müşaviri ile ikisi diğer genel koordinatör ve/veya koordinatörler arasından Başkan tarafından görevlendirilecek üyelerden oluşacak.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler