1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TİGEM’de kadrolar boş kaldı!

TİGEM’de kadrolar boş kaldı!

Gazi Üniversitesi’nin TİGEM’e alımlar için gerçekleştirdiği yazılı sınavda adayların birçoğu başarısız oldu, kadrolar açık kaldı.

TİGEM’de kadrolar boş kaldı!

Hal Postası - Gazi Üniversitesi’nin TİGEM’e alımlar için gerçekleştirdiği yazılı sınavda adayların birçoğu başarısız oldu, kadrolar açık kaldı.

tarimormanhaber.com sitesindeki habere göre, Gazi Üniversitesi’nin Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) alımlar için gerçekleştirdiği yazılı sınavda, kadroların birçoğu açık kaldı. Adayların birçoğunun; Taşra Teşkilatında İstihdam Edilecek Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyen Pozisyonlarına Ait Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri uyarınca, yazılı sınavda 70 puan alamadıkları için kadrolara yerleştirilemediği öğrenildi. Sınava giren 924 kişiden sadece 214 kişi başarılı sayıldı.

TİGEM, söz konusu sınavda başarı oranını yüzde 23, alınacak kişi sayısını 145 olarak belirledi. Boş kalan kontenjan sayısının, yapılacak mülakatlarda elenecek olanlar da göz önüne alındığında daha da artması öngörülüyor.

Sınava giren adaylar ise, uygulama gerektiren mesleklerde yazılı sınav yapılmasına ve başarı barajının 70 puan olmasına tepki gösterdi. Adaylar, sınavda 70 puana ulaşamayanların puanlarının açıklanmadığını iddia etti. TİGEM, personel alım sınavlarında, diğer kamu kurumlarında uygulandığı gibi 60 puan ve üzerini başarılı kabul etmiyor.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler