1. HABERLER

  2. SEBZE

  3. TİGEM hasat karşılığı mısır sapı satacak

TİGEM hasat karşılığı mısır sapı satacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 40 dekarlık alandaki mısır sapını hasat karşılığı satacak.

TİGEM hasat karşılığı mısır sapı satacak

Hal Postası - Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 40 dekarlık alandaki mısır sapını hasat karşılığı satacak.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Şanlıurfa’daki Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nün hasat karşılığı dane mısır sapı satışı için ihale açtı. 13 Nisan 2021 tarihinde saat 14:30’da gerekleştirilecek ihale yoluyla yıllık 40 bin dekar dane mısır ekiliş alanlarına ait dane mısır sapı beş yıl süreyle hasat karşılığı satılacak.

1 MİLYON TL RİSK TEMİNATI

Söz konusu satışa ilişkin ihale, Alım-Satım ve İhale Komisyonu huzurunda açık artırma usulüyle yapılacak. İhale konusu iş her yıl dane mısır hasat döneminde yapılacak. İhalede geçici teminat 315 bin lira, kesin teminat ise geçici teminatın iki katı olarak belirlendi. Ayrıca ihale üzerinde kalan istekli 1 milyon TL tutarında risk teminatını sözleşme imzalamadan önce İdareye teslim edecek.

BEŞ YILLIK TEKLİF ALINACAK

İhale, hasat işinin fiyatı sabit kalmak şartıyla, dane mısır sapı muhammen bedel üzerinden açık artırma usulüyle gerçekleştirilecek. İhalede, artırım teklifleri 2021 yılından başlamak üzere 5 yıllık olarak yapılacak. İhalede bu şekilde teklif verilmemesi halinde 2022 yılından başlamak üzere 5 yıllık olarak yapılan artırım teklifleri de değerlendirmeye alınacak.

BEŞ YIL AYNI FİYAT GEÇERLİ

İhale sonucuna göre Ceylanpınar Tarım İşletmeleri ile yüklenici firma arasında sözleşme imzalanacak. İhalede oluşan ve sözleşmeye bağlanan hasat fiyatı ile sap satış fiyatları sözleşme süresinin sonuna kadar hiçbir şekilde değişmeyecek. İhaleyi üstlenen istekliye fiyat farkı verilmeyecek.

KİK’TEN MÜSTESNA İHALE

4734 sayılı Kamu İhale Kanunu 3/g maddesi gereğince istisna kapsamındaki ihale, TİGEM Alım-Satım ve İhale Yönetmeliği esaslarında yapılıyor. İhale şartnamesi TAGEM www.tigem.gov.tr adresinden görülüp temin edilebilecek. İhaleye katılmak isteyen istekliler, istenen belgeleri bir zarfa koyarak en geç ihale saatine kadar teslim edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler