1. HABERLER

  2. LOJİSTİK

  3. THY Pakistan ürünlerini indirimli olarak Avrupa’ya taşıyor

THY Pakistan ürünlerini indirimli olarak Avrupa’ya taşıyor

Türk Hava Yolları, Pakistan’da yetiştirtilen sebze ve meyve ürünlerini Avrupa ülkelerine indirimli olarak taşıyor. 

THY Pakistan ürünlerini indirimli olarak Avrupa’ya taşıyor

Hal Postası - Türk Hava Yolları, Pakistan’da yetiştirtilen sebze ve meyve ürünlerini Avrupa ülkelerine indirimli olarak taşıyor. 

Pakistan Uluslararası Havayolları’nın (PIA) Avrupa’ya uçuş operasyonları askıya alınınca Türk Hava Yolları (THY), Pakistan’dan Avrupa ülkelerine meyve ve sebze ihracatı için indirimli navlun fiyatları uyguluyor. 

Pakistan Uluslararası Havayolları’nın (PIA) Avrupa’ya uçuş operasyonları, 01 Temmuz itibarıyla 6 aylığına askıya alınmıştı. Daha önce, Avrupa Birliği Hava Güvenliği Ajansı (EASA) tarafından soruşturmaya uğrayan PIA’da, 262 pilotun sahte belgelerle uçuş yaptığı kesinleşince, PIA’nın Avrupa’ya uçuşları 6 aylığına durduruldu. 

İNDİRİMLİ NAVLUN ÜCRETİ
Bunun üzerine bir araya gelen Pakistan Büyükelçisi Bilal Khan Pasha ile THY yetkilileri, Pakistan’dan Avrupa Birliği ülkelerine, meyve ve sebze ihracatını da kapsayan ticari uçuşların başlamasıyla ilgili işbirliği görüşmeleri yaptılar. 

Pakistan Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Waheed Ahmed, Freshplaza sitesine verdiği demeçte, Türk Hava Yolları’nın Frankfurt, Londra ve diğer Avrupa şehirlerine yapılan taze sebze ve meyve kargoları için, Pakistanlı ihracatçılara indirimli navlun ücreti sunacağını garanti ettiğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler