1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Taze Kuru sermaye arttırmaktan vazgeçti

Taze Kuru sermaye arttırmaktan vazgeçti

SPK tarafından sermaye arttırımı onaylanmayan Taze Kuru AŞ, Yönetim Kurulu’nun kararıyla sermaye arttırma kararından vazgeçti.

Taze Kuru sermaye arttırmaktan vazgeçti

Hal Postası - SPK tarafından sermaye arttırımı onaylanmayan Taze Kuru AŞ, Yönetim Kurulu’nun kararıyla sermaye arttırma kararından vazgeçti.

Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, 10.000.000 lira kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 1.000.000 lira olan çıkarılmış sermayesini, tamamı nakden karşılanmak suretiyle %900 oranında (9.000.000,00 lira ) arttırarak, 10.000.000 liraya çıkarma talebinde bulunmuş, talep Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanmamıştı.

Şirket, Yönetim Kurulu’nun aldığı karar neticesinde, yeni bir sermaye arttırımına gitmemeye karar verdi.

Taze Kuru AŞ’den yapılan açıklamada, şirketin finansal yükümlülüklerinin azaltılması ve öz kaynaklarının güçlendirilmesi amacıyla, mevcut ortakların yeni pay alma haklarında herhangi bir kısıtlama yapılmamasına karar verildiği ifade edildi.

Yönetim Kurulu’nun aldığı kararlar içinde; bedelli sermaye arttırım süresinin sonunda satış süresi içerisinde satılamayan payların tamamının verdiği satın alma taahhüdü çerçevesinde şirketin hakim ortağı Hüseyin Avni Metinkale'ye satılması; sermaye artırım süreci ve ihraç edilecek payların belirlenen esas ve sürelerde satılması hususunda Bizim Menkul Değerler AŞ ile aracılık sözleşmesi imzalanması da bulunuyor.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler