1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Taze Kuru AŞ tüm faaliyetlerini Taze Kuru Net AŞ’ye aktarıyor

Taze Kuru AŞ tüm faaliyetlerini Taze Kuru Net AŞ’ye aktarıyor

Taze Kuru AŞ marka, portföy, tesis, makine ve cihazlar ile araçları dahil bütün demirbaşlarını ve faaliyetlerini Taze Kuru Net AŞ’ye devrediyor. 

Taze Kuru AŞ tüm faaliyetlerini Taze Kuru Net AŞ’ye aktarıyor

Hal Postası - Taze Kuru AŞ marka, portföy, tesis, makine ve cihazlar ile araçları dahil bütün demirbaşlarını ve faaliyetlerini Taze Kuru Net AŞ’ye devrediyor. 

Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, yeniden yapılanma programı çerçevesinde faaliyetlerini Taze Kuru Net Gıda Pazarlama AŞ (Taze Kuru Net) çatısı altında yürütmek üzere; marka, müşteri portföy listesi, tesis, makine ve cihazlar ile araçları dahil bütün demirbaşlarını toplam 2.118.000 TL bedel karşılığında, Taze Kuru Net’e devredecek. 

Taze Kuru AŞ, yapılanma kapsamında sermayesini de 1.000.000 liradan 10.000.000 liraya çıkaracak. 

Söz konusu işleme ilişkin olumsuz oy veren ve bu muhalefeti tutanağa geçirten pay sahiplerine, ayrılma hakkı kullandırılacak. Ayrılma hakkı fiyatı 15 TL olarak belirlendi. Bu fiyat 1 TL nominal değerli pay başına, kararın kamuya açıklama tarihi itibarıyla Taze Kuru AŞ paylarının son 6 aydaki günlük ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması alınarak 14,07 TL olarak hesaplandı; ancak 15 TL ödenmesine karar verildi. 

Devir işlemleriyle beraber Taze Kuru Net’in 50.000 TL olan sermayesinin 5.000.000 TL’ye çıkarılmasına da karar verildi. 

Sermaye arttırımı sırasında mevcut ortağın yeni pay alma hakkı kısıtlanmak suretiyle yeni sermaye tutarının %25’i oranında yani 1.250.000 TL’lik, Nusret Yurter lehine tahsisli artırım yapılacak. Bu nedenle Taze Kuru AŞ, Taze Kuru Net sermayesindeki %75’lik payına denk gelen 3.750.000 TL tutarındaki yeni pay alma hakkının tamamını kullanacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler