1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Tat Gıda Bornova’daki makarna tesisini 85,5 milyon liraya sattı

Tat Gıda Bornova’daki makarna tesisini 85,5 milyon liraya sattı

Tat Gıda, İzmir Bornova’da bulunan 9272,4 metrekarelik eski makarna tesisini arazisiyle beraber 85,5 milyon liraya sattı.

Tat Gıda Bornova’daki makarna tesisini 85,5 milyon liraya sattı

Hal Postası - Tat Gıda, İzmir Bornova’da bulunan 9272,4 m2’lik eski makarna tesisini arazisiyle beraber 85,5 milyon liraya sattı.

Tat Gıda Sanayi AŞ, İzmir Bornova’da bulunan 9272,4 m2’lik eski makarna tesisini arazisiyle beraber 85,5 milyon liraya sattı.

Şirketten yapılan açıklamada; satış işleminin ilgili yönetim kurulu kararının alınması, satış bedelinin tahsili ve tapuda devrin tescili ile Ekim ayı içerisinde tamamlanmasının beklendiği belirtildi. Tat Gıda, açıklamanın devamında, söz konusu gayrimenkul için İzka İnşaat Taahhüt Mühendislik Ltd Şti tarafından verilen KDV hariç 85.500.000 TL tutarındaki teklifin kabul edildiğini duyurdu.

Geçen yıl salça ve konserve ürünleri ile süt ve süt ürünleri iş kollarına odaklanmak üzere makarna işkolundan çıkma kararı alan Tat Gıda; Pastavilla işletmesindeki üretim faaliyetlerini 02 Eylül 2019 itibarıyla, satış faaliyetlerini ise marka devrinin tamamlanmasını takiben sonlandırmıştı.

Tat Gıda; makarna işkolundaki Pastavilla, Kartal ve Lunch&Dinner markalarını Durum Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’ye toplam 8.000.000 TL+KDV peşin bedel ile devretmişti.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler