1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tarım sigortası poliçeleri Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan alındı

Tarım sigortası poliçeleri Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan alındı

Tarım sigorta poliçeleri bugünden itibaren Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından değil, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından onaylanacak.

Tarım sigortası poliçeleri Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan alındı

Hal Postası - Tarım sigorta poliçeleri bugünden itibaren Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından değil, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından onaylanacak.

Tarım Sigortaları Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Tarım Sigortaları Kanunu çerçevesinde akdedilecek tarım sigortası sözleşmelerinin tabi olacağı esasların belirlenmesi amacıyla hazırlanan yönetmelik, sigorta poliçeleri, tarife ve talimatlar, sigorta ettirenin bilgilendirilmesi ve sözleşmelere ilişkin bilgilerin toplanmasına ilişkin hususları kapsıyor.

Yönetmelikte yapılan değişiklikle birlikte, tarım sigorta poliçeleri, sigorta ettirenin onayı halinde SMS, e-posta, disk, CD, DVD veya e-Devlet üzerinden de verilebilecek.

TARIM SİGORTA POLİÇELERİ HAZİNE VE BAKANLIĞI’NDAN ALINDI

Yönetmelikle birlikte, tarım sigorta poliçelerinin yetki ve sorumluğu Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan alınıp Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı’na verildi.

Ayrıca, tarım sigorta poliçeleri bugünden itibaren Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından değil, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından onaylanacak.

Tarım sigortası sözleşmelerinde uygulanacak tarife ve talimatlar da Hazine ve Maliye Bakanlığı yerine, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun onayına sunulacak.

Önceki ve Sonraki Haberler