1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Syngenta Group Valagro’yu satın aldı

Syngenta Group Valagro’yu satın aldı

Syngenta Group, biyolojik ürün şirketi Valagro’yu satın aldı. 

Syngenta Group Valagro’yu satın aldı

Hal Postası - Syngenta Group, biyolojik ürün şirketi Valagro’yu satın aldı. 

Syngenta Group, bütün dünyada biyolojik ve doğal girdilere yönelimin artmasıyla entegre uygulamalar yönünde gelişen stratejisi doğrultusunda, biyolojik ürünler alanında 40 yıllık deneyim sahibi Valagro şirketini Syngenta Crop Protection üzerinden satın aldı. Satın almayla ilgili mali şartlar ise gizli tutuluyor.  

Valagro, satın alma sonrasında herhangi bir marka değişikliği, ya da yapısal değişiklik olmadan; bağımsız bir marka olarak çalışmayı sürdürecek. Ancak şirket, Syngenta Crop Protection tarafından sağlanan kaynaklardan yararlanacak.  

Syngenta’dan yapılan açıklamada, biyolojik ürünler pazarının gelecek 5 yıl içinde iki katına çıkacağının öngörüldüğü hatırlatıldı ve satın alma işleminin bu yöndeki uyum çabasına dayandığı kaydedildi. 

Valagro, 2019'da yaklaşık 175 milyon dolarlık geliriyle pazarın önemli aktörlerinden biri oldu. Şirketin ürün gamında, bitki beslemeye yönelik biyostimülanlar ve özel besinler yer alıyor. Merkezi İtalya, Atessa’da bulunan Valagro, Avrupa ve Kuzey Amerika’da güçlü bir varlık gösteriyor. Ayrıca Çin ve Latin Amerika da dahil olmak üzere Asya’da da geniş bir coğrafyada faaliyet gösteriyor. Şirketin 700'den fazla çalışanı, 13 bağlı kuruluşu ve 8 üretim tesisi bulunuyor. 

FYRWALD: İYİ BÜYÜME STRATEJİMİZİN BİR PARÇASI

Syngenta Group CEO'su Erik Fyrwald satın alma işlemiyle ilgili şunları söyledi, “Valagro ekibini Syngenta Group’ta ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Bu satın alma, bu alandaki büyüme hedeflerimizin altını çiziyor ve bizi küresel biyolojik ürünler pazarındaki en güçlü oyunculardan biri olarak konumlandırıyor. Yatırım ayrıca, İyi Büyüme Planımızın bir parçası olarak çiftçilerin iklim değişikliğinin etkilerini ele almasına ve tarımsal sürdürülebilirliği iyileştirmesine yardımcı olma konusundaki 2 milyar dolarlık taahhüdümüzün bir parçasını oluşturuyor.”

NATALE: ÇİFTÇİYE DAHA FAZLA SEÇENEK SUNACAĞIZ

Valagro CEO'su Giuseppe Natale ise şunları kaydetti, “Valagro’daki misyonumuz 40 yıldır çiftçilerin daha yüksek verim elde etmelerine ve daha kaliteli mahsuller yetiştirmelerine yardımcı olmak için doğadan yararlanmak oldu. Bu anlaşma, Valagro grubu için dünya çapında yeni, daha önce hayal bile edilemeyen büyüme umutları açacak. Artık Syngenta Bitki Koruma’nın kaynaklarına ve hırsına sahip bir şirketin parçası olduğumuza göre, çiftçilere daha da fazla seçenek sunmak ve tarımın sürdürülebilir geleceğine daha etkili bir şekilde yatırım yapmak için heyecan verici yeni fırsatlara sahibiz.”

Önceki ve Sonraki Haberler