1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Syngenta, Çin’de 230 milyon dolarlık bitki koruma merkezi kuracak

Syngenta, Çin’de 230 milyon dolarlık bitki koruma merkezi kuracak

ChemChina'nın sahibi olduğu Syngenta Group, Çin'in Nanjing şehrinde 230 milyon dolarlık bir bitki koruma, araştırma ve geliştirme merkezi inşa edecek.

Syngenta, Çin’de 230 milyon dolarlık bitki koruma merkezi kuracak

Hal Postası - ChemChina'nın sahibi olduğu Syngenta Group, Çin'in Nanjing şehrinde 230 milyon dolarlık bir bitki koruma, araştırma ve geliştirme merkezi inşa edecek.

Çin’in kamu şirketlerinden biri olan ChemChina; 2017 yılında Syngenta'yı 43 milyar dolara satın aldı. Bunun yanında, İsrail menşeili gübre şirketi ADAMA ve başka bir Çin şirketi olan Sinochem'i bünyesine katan ChemChina; gübre, tohum ve diğer faaliyetleri bünyesinde birleştirdi.

ChemChina'dan yapılan açıklamada; yeni yapılacak tesisin yatırım maliyetinin 230 milyon dolar civarında olacağı ve tesisin, biyolojik maddeler, dijitalleşme ve tarım verilerine odaklanacağı duyuruldu.

Çin, uzun yıllardır tarımda kimyasalların kullanımını azaltmaya çalışıyor. Pestisit kullanımının en yaygın olduğu ülkelerden biri olan Çin; biyolojik maddeler, zararlılar ve hastalıklarla savaşmak için pestisit dışındaki doğal çözümlere odaklanmayı hedefliyor.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler