1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Süt fiyatı nihayet açıklandı: zam yok: 2,30 TL!

Süt fiyatı nihayet açıklandı: zam yok: 2,30 TL!

Ulusal Süt Konseyi halen 2,30 TL olan çiğ süt referans fiyatını arttırmama kararı aldı. Bunun yanında Bakanlık, destekleme primini 15 kuruştan 40 kuruşa yükseltti. 

Süt fiyatı nihayet açıklandı: zam yok: 2,30 TL!

Hal Postası - Ulusal Süt Konseyi halen 2,30 TL olan çiğ süt referans fiyatını arttırmama kararı aldı. Bunun yanında Bakanlık, destekleme primini 15 kuruştan 40 kuruşa yükseltti. 

Süt üreticisi 2,30 lira olan çiğ süt referans fiyatının en az 3 lira olmasını beklerken, bir süredir bakanlık kulislerinde 2,70 liralık yeni fiyattan bahsediliyordu. Ancak beklenen olmadı. Ulusal Süt Konseyi çiğ süt referans fiyatının arttırılmamasına karar verdi. 

Süt fiyatına zam yapılmadı ama süt destekleme primi 15 kuruş/lt’den 40 kuruş/lt düzeyine yükseltildi. 

Ulusal Süt Konseyi (USK), süt fiyatına 01 Ocak 2021 tarihinden önce herhangi bir müdahalede bulunmayacak. Bu tarihten itibaren geçerli olacak süt fiyatının Aralık ayında belirleneceği öğrenildi. 

USK: “SÜT PRİMİ ARTINCA ZAM YAPMA GEREĞİ GÖRMEDİK” 

Ulusal Süt Konseyi (USK) 10 Ekim 2020 tarihinde yaptığı toplantıyla ilgili açıklamasında Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda Ekim, Kasım ve Aralık 2020 ayları için çiğ süt destekleme priminin 40 kuruş/lt olarak belirlendiğini öğrendiklerini; bunun üzerine süt fiyatına zam yapmama kararı aldıklarını duyurdu. 

Önceki ve Sonraki Haberler