1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sulak alanlar inşaata ve turizme açıldı

Sulak alanlar inşaata ve turizme açıldı

Koruma altındaki sulak alanlarda, zorunlu altyapı projelerine ve bazı turistik tesislere bundan böyle izin verilecek.

Sulak alanlar inşaata ve turizme açıldı

Hal Postası - Koruma altındaki sulak alanlarda, zorunlu altyapı projelerine ve bazı turistik tesislere bundan böyle izin verilecek.

Sulak Alanların Korunması Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Değişiklikle beraber Yönetmeliğe eklenen bir hükme göre, sulak alanlar üzerinde gerçekleştirilecek olan ve kamu yararı bulunan zorunlu altyapı projeleri için ekosistem bütünlüğünü telafi edici tedbirlerin alınması kaydıyla izin verilebilecek. 

SULAK ALANLAR TURİSTİK İŞLETMELERE AÇILDI

Yönetmeliğe eklenen bir maddeyle de Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, sulak alanlarda Bakanlığa tahsis edilen yerlerde koruma, yönetim, işletme, tanıtım, sportif, eğlenme, dinlenme ve benzeri hizmetler için gerekli altyapı, üstyapı ve diğer tesisleri yapabilecek veya yaptırabilecek; bunların işletmesini de yapacak veya yaptırabilecek; işletmesini üstlenen de işletme işini üçüncü kişilere verebilecek. 

Yeni düzenleme Bakanlığa tahsis edilen yerlerin özel işletmelere devredilebileceği; bu işletmelerin de söz konusu tesisleri üçüncü kişilere istedikleri gibi devredebilecekleri anlamına geliyor. 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler