1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suiçmez: Zirai ilaç bayiliği yetkisinin dağıtılması ciddi sorunlar yaratır

Suiçmez: Zirai ilaç bayiliği yetkisinin dağıtılması ciddi sorunlar yaratır

ZMO Başkanı Baki Remzi Suiçmez, zirai ilaç bayiliği yetkisinin farklı unvanlara sahip kimselere dağıtılmasının, çok ciddi sorunlar yaratacağını söyledi. 

Suiçmez: Zirai ilaç bayiliği yetkisinin dağıtılması ciddi sorunlar yaratır

Hal Postası - ZMO Başkanı Baki Remzi Suiçmez, zirai ilaç bayiliği yetkisinin farklı unvanlara sahip kimselere dağıtılmasının, çok ciddi sorunlar yaratacağını söyledi. 

Orman mühendisleri ile orman endüstri mühendislerine zirai ilaç bayiliği yapma yetkisi tanıyan düzenlemeye yönelik tepkiler artıyor. Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Baki Remzi Suiçmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada orman mühendisleri ve orman endüstri mühendislerine zirai ilaç bayiliği yapma yetkisi tanıyan yeni düzenlemeyi eleştirdi. 

Suiçmez paylaşımında şunları söyledi, “Ülkemizde sadece ziraat fakültelerinde mevcut olan bitki koruma programlarından mezun ziraat mühendisleri dışında önüne gelene tarımsal ilaç satma yetkisi verilirse, yaşanacak çeşitli ve ciddi sorunlarından ziraat mühendisleri sorumlu değildir.” 

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler