1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sizin Oraların Nesi Meşhur programı Van’da

Sizin Oraların Nesi Meşhur programı Van’da

Antalya Tarım Müdürlüğü ve ATB işbirliği ile yayınlanan Sizin Oraların Nesi Meşhur? programının bugünkü yayını Van bölgesine ayrıldı. 

Sizin Oraların Nesi Meşhur programı Van’da

Hal Postası - Antalya Tarım Müdürlüğü ve ATB işbirliği ile yayınlanan Sizin Oraların Nesi Meşhur? programının bugünkü yayını Van bölgesine ayrıldı. 

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) işbirliği ile gerçekleştirilen Sizin Oraların Nesi Meşhur? programı, bugün saat 20.00’de Van bölgesini konu alacak. 

Programın Van özel bölümüne Van 100. Yıl Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Şefik Tüfenkçi, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Van İl Tarım ve Orman Müdür Vekili İbrahim Görentaş ve Van Mavi Fularlılar Grubu Başkanı Nuran Demirhan katılacak. 

Moderatörlüğünü Gürsel Cingöz’ün yapacağı program Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ait sosyal medya hesaplarından canlı olarak izlenebilecek. 

Programda Van yöresine özgü ürünler hakkında bilgi alış verişi yapılacak ve bölgede coğrafi işaret alma potansiyeli taşıyan yöresel ürünler tartışılacak. Programda Kelegoş, Murtuga ve Kavut gibi yöreye özgü ürünlerin tanıtımı da yapılacak. 

Programın adı olarak duyurulan “Sizin oraların nesi meşhur?” ifadesi ATB’nin Yörex Yöresel Ürünler Fuarı Projesi’nin sloganı olarak bütün yurtta biliniyor. Yörex Fuarı, Türkiye’de özelikle yerel ölçekte üretilen çok sayıda ürünün coğrafi işaret zırhı altında korunmaya başlamasını sağlayan organizasyon olmuştu. Fuar çevresinde bir araya gelen uzmanlar ve üreticiler, yöresel ürünlerin hukuki koruma altına alınması ve pazar değerlerinin arttırılması için çok sayıda çalışma yürüttüler. 

Her yıl 100 binin üzerinde insanı fuar alanında buluşturan Fuar organizasyonu, bu yıl pandemi tedbirleri kapsamında ötelendi. Ancak hem Fuar ekibi, hem de ATB coğrafi işaretlerle ilgili çeşitli çalışmalar yürütmeye devam ediyor.  

Önceki ve Sonraki Haberler