1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sizin Oraların Nesi Meşhur programı Edirne’de

Sizin Oraların Nesi Meşhur programı Edirne’de

Antalya Tarım Müdürlüğü ve ATB işbirliği ile yayınlanan Sizin Oraların Nesi Meşhur programının bugünkü yayını Edirne’ye ayrıldı.

Sizin Oraların Nesi Meşhur programı Edirne’de

Hal Postası - Antalya Tarım Müdürlüğü ve ATB işbirliği ile yayınlanan Sizin Oraların Nesi Meşhur programının bugünkü yayını Edirne’ye ayrıldı.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) işbirliği ile gerçekleştirilen Sizin Oraların Nesi Meşhur? programı, bugün saat 20.00’de Edirne’yi konu alacak.

Programın Edirne özel bölümüne Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Keşan Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı katılacak.

Moderatörlüğünü Gürsel Cingöz’ün yapacağı program Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ait sosyal medya hesaplarından canlı olarak izlenebilecek.

Programda Trakya yöresine özgü ürünler hakkında bilgi alışverişi yapılacak ve bölgede coğrafi işaret alma potansiyeli taşıyan yöresel ürünler tartışılacak.

Programın adı olarak duyurulan “Sizin oraların nesi meşhur?” ifadesi, ATB’nin Yörex Yöresel Ürünler Fuarı Projesi’nin sloganı olarak bütün yurtta biliniyor. Yörex Fuarı, Türkiye’de özelikle yerel ölçekte üretilen çok sayıda ürünün coğrafi işaret zırhı altında korunmaya başlamasını sağlayan organizasyon olmuştu. Fuar çevresinde bir araya gelen uzmanlar ve üreticiler, yöresel ürünlerin hukuki koruma altına alınması ve pazar değerlerinin arttırılması için çok sayıda çalışma yürüttüler.

Önceki ve Sonraki Haberler