1. HABERLER

  2. ARICILIK

  3. Şilili uyanık bal girişimcisine marka engeli

Şilili uyanık bal girişimcisine marka engeli

Şili’de “Miel Gibson” markasıyla bal satışı yapan girişimci, ünlü aktör Mel Gibson’ın avukatlarıyla karşı karşıya geldi.

Şilili uyanık bal girişimcisine marka engeli

Hal Postası - Şili’de “Miel Gibson” markasıyla bal satışı yapan girişimci, ünlü aktör Mel Gibson’ın avukatlarıyla karşı karşıya geldi.

İspanyolca’da “Bal” anlamına gelen “Miel” sözcüğünü ballarının markasında “Miel Gibson” olarak kullanan Şilili işletmeci Yohanna Agurto, dünyaca ünlü sinema oyuncusu ve yönetmen Mel Gibson’ın avukatlarıyla karşı karşıya geldi. 

BBC Türkçe’nin Reuter’s’dan alıntılayarak verdiği habere göre Yohanna Agurto, koronavirüs salgını yüzünden işsiz kaldıktan sonra bal satmaya başladı ve Mel Gibson’ın adını kelime oyunuyla değiştirerek bal markası olarak belirledi. Üstelik Agurto, “Miel Gibson” ballarının ambalajı üzerinde Mel Gibson’ın başrol oynadığı Braveheart filminden alınan bir görsel kullanıyordu. 

Ancak “Sadece cesurlar için!” sloganıyla satılan Miel Gibson ballarının sahibi, sinema oyuncusu Mel Gibson’ın avukatları tarafından hukuk süreciyle tehdit edildi. Mel Gibson’ın avukatları balların derhal piyasadan çekilmesini ve aktörün adının ve görüntüsünün izinsiz kullanılmasının sonlandırılmasını istedi. 

Yohanna Agurto, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Mel Gibson’ın avukatlarından gelen tehditleri alana kadar işlerin yolunda olduğunu; ancak şimdi çocuklarına bakmakta zorlanacağını bildirdi ve kamuoyundan yardım istedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler