1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Serdal Adalı 4. Kez TJK Başkanı seçildi

Serdal Adalı 4. Kez TJK Başkanı seçildi

Serdal Adalı, Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığına 4. kez seçildi. 

Serdal Adalı 4. Kez TJK Başkanı seçildi

Hal Postası - Serdal Adalı, Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığına 4. kez seçildi. 

2012 yılından bu yana Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Başkanlığı görevini yürüten Serdar Adalı, Yeşilyurt Polat Rennaisance Otel’de yapılan Genel Kurul’da 4. kez Başkan seçildi. 

108 üyenin katıldığı seçimde Cüneyt Çalcıoğlu ile yarışan Serdal Adalı, geçerli oyların 63’ünü alarak 4. kez görev aldı. 3 oyun geçersiz sayıldığı seçimde Cüneyt Çalcıoğlu lehine 42 oy çıktı. 

TJK’nın yeni yönetim kurulunda Adil Mert Kaya, Ahmet Özbelge, Hakan Yücetürk, Gülnur Gülerce, Şükrü Erdem ve Tuban İzzet Aksoy yer aldı. Can Güven, Faruk Tınaz, Kerem Alkan, Selman Taşbek ve Yüksel Göktürk ise Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri seçildiler. 

Serdal Adalı 4. kez seçilmesinin üzerine, Genel Kurul’a teşekkür etti ve “Her zaman olduğu gibi herkesin başkanı olmaya devam edeceğim. Bu süreçten sonra, atçılık camiamızı nasıl daha ileriye götürebileceğimize odaklanacağız” diye konuştu.

İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında uluslararası hizmet veren Adalı Holding’in kurucusu Serdal Adalı, atçılığa küçük yaşta babası Hasan Adalı'nın atlarıyla ilgilenerek başladı. Bugün Adana, Konya Ereğli ve Adapazarı Hendek'te bulunan 3 ayrı çiftlikte, bir kısmı yurt dışından ithal edilen çeşitli kan hatlarından kısraklarla yetiştiriciliğe devam eden Adalı, 2012’den bu yana 3 dönemdir TJK Başkanlığı görevini yürütüyordu. 

Önceki ve Sonraki Haberler