1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sel mağduru çiftçilerin elektrik borçları 3 ay ertelendi

Sel mağduru çiftçilerin elektrik borçları 3 ay ertelendi

Ağustos ayındaki sel felaketinde zarar gören çiftçilerin Ağustos, Eylül ve Ekim aylarına ait elektrik faturaları 3’er ay ertelendi.

Sel mağduru çiftçilerin elektrik borçları 3 ay ertelendi

Hal Postası - Ağustos ayındaki sel felaketinde zarar gören çiftçilerin Ağustos, Eylül ve Ekim aylarına ait elektrik faturaları 3’er ay ertelendi.

4507 sayılı Sel Felaketi Nedeniyle Zarar Gören Tüketicilerin Elektrik Tüketimine İlişkin Tahsilatların Ertelenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı, yayımlanarak 01 Ağustos 2021’den itibaren geçerli olacak şekilde, yürürlük kazandı. 

Kararda Kastamonu, Sinop ve Bartın illerinde, afet ilanından önce elektrik aboneliği olan tüketicilerin Ağustos, Eylül ve Ekim aylarındaki elektrik faturalarının son ödeme tarihleri, 3’er ay süreyle ertelendi. 

Ertelemeden faydalanmak isteyen sel mağdurları, 15 Ekim 2021 tarihine kadar, elektrik aldığı şirkete dilekçe verecekler. Aboneler erteleme talebini çağrı merkezi ya da internet üzerinden de iletebilecekler. 

Tarımsal üretim alanı tamamen zarar gören ve yeni abonelik almak zorunda kalan sel mağdurları ise daha önce abonelik yaptırmış olmak kaydıyla ve dilekçe vermek suretiyle erteleme isteyebilecekler. Bu durumdaki sel mağdurları, yeni abonelik açtıkları tarımsal üretim alanının, 11 Ağustos 2021 tarihinden sonra açıldığını belgeleyecekler. 

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait yerler, fatura ertelemeden yararlanamayacak.

Beyza Yılmaz - Hal Postası

Önceki ve Sonraki Haberler