1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şanlıurfa Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ithalat işlem yetkisi kaldırıldı

Şanlıurfa Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ithalat işlem yetkisi kaldırıldı

Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ait sınır ticareti kapsamındaki ithalat işlemlerini yapma yetkisi kaldırıldı.

Şanlıurfa Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ithalat işlem yetkisi kaldırıldı

Hal Postası - Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ait sınır ticareti kapsamındaki ithalat işlemlerini yapma yetkisi kaldırıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kontrolüne Tabi Belirli Ürünlerin Girişine Yetkili Gümrük İdareleri ile Resmi Kontrollerini Yapmaya Yetkili İl Tarım ve Orman Müdürlüklerinin Belirlenmesine Dair Tebliğ’de yapılan değişiklik, yürürlüğe girdi.

Değişikliğe göre Şanlıurfa Ceylanpınar Gümrük Müdürlüğü; zirai karantina kontrolüne tabi tohum, fide, fidan ve çiçek soğanları gibi çoğaltım materyalininTürkiye Gümrük Bölgesine girişini sağlayan Gümrük İdareleri noktalarından biri olacak.

CEYLANPINAR BİTKİSEL EMTİANIN GİRİŞ KAPISI OLDU

Ceylanpınar Gümrük Müdürlüğü ayrıca, zirai karantina kontrolüne tabi diğer bitki ve bitkisel ürünlerin Türkiye Gümrük Bölgesine girişini sağlayan Gümrük İdareleri listesine de eklendi.

Yine yapılan değişikliklere göre, Aydın ve Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlükleri; serbest dolaşıma giriş rejimi, dâhilde işleme rejimi, hariçte işleme rejimi, gümrük kontrolü altında işleme rejimi ve geçici ithalat rejimine tabi tutulmak istenen gıda, gıda ve yem sanayiinde kullanılan bitkisel ürünler ve gıdayla temas eden madde ve malzemelerin ithalatında, gıda ve yem güvenilirliğine ilişkin resmi kontrolleri yapacak İl Tarım Müdürlükleri listesine eklendi.

İpsala Gümrük Müdürlüğü ise, Türkiye Gümrük Bölgesi üzerinden geçerek yabancı bir ülkeden yabancı bir ülkeye transit işlemleriyle serbest bölgeler, antrepolar ve geçici depolama yerlerinden Gümrüksüz Satış Mağazaları ve depolarına yapılacak transit işlemleri ile yer alan mamul haldeki alkollü içkilerin Türkiye Gümrük Bölgesine giriş işlemlerinin yapılacağı Gümrük İdareleri listesine eklendi.

Önceki ve Sonraki Haberler