1. HABERLER

  2. SEBZE

  3. Samsun Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için sera kurdu

Samsun Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için sera kurdu

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Baruthane Ortaokulu idarecilerinden gelen talep üzerine, okulun yanında bulunan 200 metrekare alana sera kurdu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için sera kurdu

Hal Postası - Samsun Büyükşehir Belediyesi, Baruthane Ortaokulu idarecilerinden gelen talep üzerine, okulun yanında bulunan 200 metrekare alana sera kurdu.

Samsun’un İlkadım ilçesindeki Baruthane Ortaokulu idarecileri, öğrencilerine tarım eğitimi vermek için Büyükşehir Belediyesi’nden destek istedi. Bunun üzerine okulun yanında bulunan 200 metrekare alana Samsun Büyükşehir Belediyesi (SBB) tarafından sera kuruldu. Sebze yetiştiren öğrenciler mahsulleri toplamaya başladı.

SBB Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığı tarafından kurulan serada, ilk mahsüller de toplanmaya başladı. Bu sayede, öğrencilerin tarım derslerini uygulamalı olarak yapmasına da olanak sağlanmış oldu.

SBB Başkanı Mustafa Demir, öğrencileri toprakla buluşturdukları için mutlu olduklarını ifade ederek “Öğrencilerimizin tarım derslerini uygulamalı olarak gerçekleştirmesi için Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairemiz, Baruthane Ortaokulu’na sera desteği sağladı. Çocuklarımız yetiştirdikleri ürünlerin ilk mahsulünü aldılar. Bu serada hem öğrencilerimiz toprakla buluşuyor hem de yetiştirdikleri ürünlerin nasıl evrelerden geçtiklerini görüyorlar. Okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz bizi ziyaret ederek serada yetiştirdikleri ürünlerden hediye ettiler. Kendilerine nazik ziyaretleri için çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler