1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Rusya tahıl ihracatını askıya aldı

Rusya tahıl ihracatını askıya aldı

Rusya Tarım Bakanlığı, Avrasya Ekonomik Birliği sınırlarının  dışına buğday, çavdar, mahlût (buğday ve çavdar karışımı), arpa ve  mısır ihracatının 1 Temmuz'a kadar askıya alındığını duyurdu.

Rusya tahıl ihracatını askıya aldı

Hal Postası - Rusya Tarım Bakanlığı, Avrasya Ekonomik Birliği sınırlarının  dışına buğday, çavdar, mahlût (buğday ve çavdar karışımı), arpa ve  mısır ihracatının 1 Temmuz'a kadar askıya alındığını duyurdu.

Sputnik'in internet sitesinde yer alan habere göre, Rusya Tarım Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Avrasya Ekonomik Birliği  sınırlarının dışına buğday, çavdar, mahlût (buğday ve çavdar  karışımı), arpa ve mısır ihracatının 1 Temmuz'a kadar askıya alındığı  belirtildi.

Rus hükümeti geçen mart ayının sonlarında bir dizi tahıl ürününe  kota getirilmesine ilişkin kararnameyi kabul etmişti. Ürünlerin hacmi 7 milyon ton olarak belirlenmişti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bu önlemin tahıl ürünleri  fiyatlarının dengelenmesini sağlayacağı, ayrıca ülkenin yerel tahıl ve  işlenmiş ürünlerine olan ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı  olacağı ifade edilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler