1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Rusya, Brezilya’dan kanatlı ithalatında vergi indirimine gidebilir

Rusya, Brezilya’dan kanatlı ithalatında vergi indirimine gidebilir

Rusya, yükselen gıda fiyatlarını düşürmek adına, Brezilya’dan yapılacak kanatlı ithalatında vergi indirimine gitmeyi gündemine aldı.

Rusya, Brezilya’dan kanatlı ithalatında vergi indirimine gidebilir

Hal Postası - Rusya, yükselen gıda fiyatlarını düşürmek adına, Brezilya’dan yapılacak kanatlı ithalatında vergi indirimine gitmeyi gündemine aldı.

RIA Haber Ajansı’nda yer alan habere göre; Rusya, yükselen gıda fiyatlarının önüne geçmek için, Brezilya'dan yapılacak kanatlı hayvan ithalatında vergi indirimine gitmeyi gündemine aldı. Rusya, geçtiğimiz aylarda da yerel gıda fiyatlarındaki artışları dengelemek için ithalat ve ihracatı kapsayan bir dizi sert önlem almıştı.

Tüm dünyayı etkileyen kuş gribi salgını sebebiyle artan yumurta ve tavuk fiyatları, Rusya’yı da etkiledi ve bu yılki kanatlı üretimi, bir önceki yıla kıyasla düşüş gösterdi.

Rusya’nın 2021 yılı kanatlı ithalat kotası; tüm ülkeler için, sıfır vergi ile 364 bin ton olarak belirlenmişti. Rusya, kota dışındaki kanatlı ithalatına ise yüzde 65 vergi uyguluyor. Gündeme gelen vergi indirimi yasalaşırsa, ithalatta kota aşımı durumlarında vergi indirimine gidilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler