1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Rus kamu bankası VTB tahıl deposu kurdu

Rus kamu bankası VTB tahıl deposu kurdu

Rusya'nın ikinci büyük bankası olan VTB, 2019 yılında bir dizi varlığa el koymasının ardından, yerli tahıl altyapısının en büyük operatörü haline geldi.

Rus kamu bankası VTB tahıl deposu kurdu

Hal Postası - Rusya'nın ikinci büyük bankası olan VTB, 2019 yılında bir dizi varlığa el koymasının ardından, yerli tahıl altyapısının en büyük operatörü haline geldi.

Reuters Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Rusya'nın en büyük ikinci bankası olan VTB, geçen yıl bir dizi varlığa el koymasının ardından, yerli tahıl altyapısının en büyük operatörü haline geldi. Banka Nisan ayında, tahıl sektöründe faaliyet gösteren Demetra Holding'in yarısını iki Rus firmasına sattı.

VTB Genel Müdür Yardımcısı Yuri Soloviev, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, tam ölçekli tahıl işini geliştirmek için VTB'nin portföyüne tahıl depolama tesisleri eklemesi gerektiğini belirtti. Soloviev, VTB'nin Rusya'nın güneyindeki Stavropol bölgesinde bulunan ve 75 bin ton tahıl depolama kapasiteli Ipatovsky Fırın Fabrikası'nı satın aldığını açıkladı. Soloviev, “Bu bizim ilk depomuz, depolama kapasitemizi artırmaya devam edeceğiz" dedi.

Rusya’nın 2. büyük bankası olan VTB’nin yüzde 61’lik hissesi Rusya hükümetine ait. Banka, 2025 yılına kadar tahıl sektöründe kalmayı planlıyor.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler