1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rumeli Üniversitesi’nde Tarım Araştırma Merkezi kuruldu

Rumeli Üniversitesi’nde Tarım Araştırma Merkezi kuruldu

İstanbul Rumeli Üniversitesi’nde Tarım, Hayvancılık, Gıda Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Rumeli Üniversitesi’nde Tarım Araştırma Merkezi kuruldu

Hal Postası - İstanbul Rumeli Üniversitesi’nde Tarım, Hayvancılık, Gıda Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

İstanbul Rumeli Üniversitesi tarafından yayımlanan Tarım, Hayvancılık, Gıda Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Yönetmelik, İstanbul Rumeli Üniversitesi Tarım, Hayvancılık, Gıda Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin amaçlarına, faaliyet alanlarına, yönetim organlarına, yönetim organlarının görevlerine ve çalışma şekline ilişkin hükümleri kapsıyor.

Yeni kurulan Merkez’in Yönetim Kurulu; Rektör ya da görevlendireceği bir öğretim üyesinin başkanlığında, Müdür, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı ve Rektör tarafından görevlendirilen iki öğretim üyesi olmak üzere toplam beş üyeden oluşacak.

MERKEZ BÖLGESEL VE ULUSAL KALKINMAYA KATKI SAĞLAYACAK

Üretim ve araştırmalardan elde edilen ürünleri satmayı da amaçlayan Merkez, tarımsal faaliyetlerle ilgili danışmanlık hizmetleri de verecek.

Merkez’de öğrencilere tarımsal üretime dayalı hammadde üretimi konusunda eğitim verilmesinin yanında, bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sağlayacak işbirliği mekanizmaları da kurulacak.

BİYOÇEŞİTLİLİK KAYNAKLARI KORUNACAK

Tarım, Hayvancılık, Gıda Uygulama ve Araştırma Merkezi, gastronomide kullanılan katma değeri yüksek baharat ve aromatik bitkileri üretecek. Ayrıca, hayvansal tarım konusunda araştırma, geliştirme ve uygulama faaliyetlerinin yanı sıra, bölgenin biyoçeşitlilik kaynaklarının muhafazası konusunda araştırmalar da yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler