1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ren Nehri sevkıyatlara kapatıldı

Ren Nehri sevkıyatlara kapatıldı

Aşırı yağıştan kaynaklı su yükselmesi sebebiyle geçen hafta bir bölümü taşımacılığa kapatılan Ren Nehri, Cuma günü itibarıyla sevkıyatlara tamamen kapatıldı.

Ren Nehri sevkıyatlara kapatıldı

Hal Postası - Aşırı yağıştan kaynaklı su yükselmesi sebebiyle geçen hafta bir bölümü taşımacılığa kapatılan Ren Nehri, Cuma günü itibarıyla sevkıyatlara tamamen kapatıldı.

Reuters Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; Alman yetkililer, aşırı yağışlardan dolayı su seviyesinin ciddi miktarda yükselmesi ve nakliye gemilerinin geçişini imkansız kılması sebebiyle; Ren Nehri’nin Cuma günü itibarıyla sevkıyatlara kapatıldığını duyurdu.

Geçen hafta da Ren’in güney kesimlerinde yürütülen sevkıyatlar, yüksek su seviyesi sebebiyle askıya alınmıştı. Yetkililer, hafta başından itibaren su seviyesinde düşüş beklediklerini kaydetti.

Ren Nehri mineraller, kömür, kalorifer yakıtı, tahıllar, hayvan yemi ve petrol ürünleri için önemli bir nakliye yolu olmakla beraber; yüksek su seviyesi, gemilerin köprü altından geçmesini engellediği için geçici olarak bu kararın alındığı belirtildi.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler