1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Peyzaj Mimarları Odası’nda aidat düzenlemesi

Peyzaj Mimarları Odası’nda aidat düzenlemesi

Peyzaj Mimarları Odası’nda aidat tutarı Yönetim Kurulu tarafından güncellenebilecek. 

Peyzaj Mimarları Odası’nda aidat düzenlemesi

Hal Postası - Peyzaj Mimarları Odası’nda aidat tutarı Yönetim Kurulu tarafından güncellenebilecek. 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Peyzaj Mimarları Odası (PMO) Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Peyzaj Mimarları Odası tarafından yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

YÖNETİM KURULU AİDATLARI GÜNCELLEYEBİLECEK

Yönetmelik değişikliği, Genel Kurul’un Oda aidatlarını belirleme yetkisini Yönetim Kurulu ile paylaşabileceği hükmünü de yürürlüğe soktu. Böylece yetersiz veya yüksek bulunan aidatlar, Yönetim Kurulu tarafından güncel ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenebilecek. 

Yönetim Kurulu aidat güncelleme yetkisini kullanırken, TMMOB’nin aidatlarla ilgili belirleyeceği ve/veya önereceği tavan rakamdan daha yüksek olmamasına dikkat edecek. 

BİRİKMİŞ AİDATLAR YAPILANDIRILACAK

Ayrıca üyelerin geçmiş yıllara ilişkin aidat borçları, borcun ödendiği yılın aidat tutarı üzerinden hesaplanarak tahsil edilecek. 

Birikmiş ödenti borçlarını bir yılı aşmayan süreyle yapılandıran ve yapılandırma takvimine uygun olarak borcunu ödeyen üyelerin borçları, yapılandırma süresince ait olduğu senenin genel kurulu kararında belirlenen miktarla sabitlenecek. Ancak yapılandırmaya uygun davranılmaması halinde kalan borçların tümünün tahsilatı, içinde bulunulan yılın aidat miktarına göre yapılacak. 

CİNSAL TACİZ SORUŞTURMALARINI KADIN ÜYE YÜRÜTECEK

Değişiklik uyarınca PMO Onu Kurulu’nun cinsel taciz ve/veya cinsiyet ayrımcılığı soruşturmalarıyla ilgili çalışmalara da değişiklik getirildi. Buna göre cinsel taciz ve/veya cinsiyet ayrımcılığı bildirimlerinde soruşturma komisyonuna en az bir kadın üye, soruşturmacı olarak atanacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler