1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Petshop ciroları pandemi döneminde %30 yükseldi

Petshop ciroları pandemi döneminde %30 yükseldi

Antalya’da faaliyet gösteren Petshop’ların ciroları, pandemi döneminde ortalama yüzde 30 yükseldi.

Petshop ciroları pandemi döneminde %30 yükseldi

Hal Postası - Antalya’da faaliyet gösteren Petshop’ların ciroları, pandemi döneminde ortalama yüzde 30 yükseldi.

Sağlık sektöründe hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları sık sık kamuoyu gündeminde yer alırken, son haftalarda veteriner hekimlere yönelik saldırılar da gündemi meşgul etti. Antalya Veteriner Hekimler Odası (VHO) Başkanı Murat Karabayoğlu ile yaptığımız röportajı buradan okuyabilirsiniz.

Hal Postası olarak bu sefer mikrofonlarımızı, Antalya’da faaliyet gösteren bazı Petshop’ların çalışanlarına uzattık ve pandemi sürecinde sektörün neler yaşadığını öğrenmek istedik...

“PETSHOP SAYISI ARTTI”

Gerek verilen hizmet kalitesi, gerekse klinik ve hastane sayısı bakımından Pet sektörünün önde gelen illerinden biri olan Antalya’nın liman bölgesinde faaliyet gösteren Liman Pet çalışanı İbrahim Akıncı; pandemi döneminde özellikle canlı hayvan satışında gözle görülür bir artış yaşandığını ve bu dönemde yeni açılan Petshop sayısının arttığını kaydetti.

Mercan Pet’in müdürü Özhan Hancıoğlu da; son 1 yıldır balık ve kuş satışlarında artış yaşadıklarını, Pet sektörünün bu dönemde büyüyen tek sektör olduğunu söyledi.

“SOKAK HAYVANLARINA HASSASİYET YÜKSELDİ”

Hancıoğlu, pandemi döneminde cirolarında yüzde 30 civarında artış olduğunu belirtirken, sokak hayvanlarına karşı insanların daha fazla hassasiyet gösterdiğini ve evcil hayvanlarına mama alan insanların, sokak hayvanları için de masraf yaptığını ifade etti.

“MAMA KALİTESİ DÜŞTÜ”

Lara bölgesinde faaliyet gösteren Lara Pet Center çalışanları ise; satışların iyi gittiğini ancak alınan mama kalitesinin ekonomik koşullardan dolayı düşüş gösterdiğini söyledi.

Antalya Pet Shop’tan Onur Sorguç da, haftasonu kapalı olmalarına karşın cirolarının yüzde 25 civarında yükseldiğini, evden çalışmak zorunda kalan insanların genellikle çocuklarını oyalamak için kuş ve balık almayı tercih ettiğini kaydetti.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler