1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Orhan Sarıbal CHP Genel Başkanlığı Tarım Başdanışmanı oldu

Orhan Sarıbal CHP Genel Başkanlığı Tarım Başdanışmanı oldu

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Bursa Milletvekili ve PM üyesi Orhan Sarıbal’ı, Tarım Politikaları Genel Başkan Başdanışmanı olarak atadı.

Orhan Sarıbal CHP Genel Başkanlığı Tarım Başdanışmanı oldu

Hal Postası - Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Bursa Milletvekili ve PM üyesi Orhan Sarıbal’ı, Tarım Politikaları Genel Başkan Başdanışmanı olarak atadı.

Orhan Sarıbal, CHP’nin 37. Olağan Genel Kurultayı öncesi Tarım Politikaları ve Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. 37. Olağan Kurultay sonrası oluşan Merkez Yönetim Kurulunda (MYK), Tarım Politikaları ve Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı kaldırıldığı için Sarıbal, MYK’da yer almamıştı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün itibarıyla Sarıbal’ı Başdanışman olarak atadı.

Ziraat Mühendisi olan ve Bursa’da çiftçilik yapmayı sürdüren Sarıbal, MYK üyesi olarak görev yaptığı dönemde ayçiçeği, buğday, pamuk, mısır, çay, fındık, hububat, baklagil ve hayvancılık üzerine raporlar ve soru önergeleri hazırlamıştı.

Orhan Sarıbal, Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü dönemde olduğu gibi Tarım Politikaları ve Tarım Örgütleri ile ilgili çalışmaları koordine edecek.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler