1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Organik tarıma "mücbir sebep" ayarı

Organik tarıma "mücbir sebep" ayarı

Tarım ve Orman Bakanlığı, iyi ve organik tarım faaliyetlerine "mücbir sebep" düzenlemesi yaptı. Bakanlığın konu ile ilgili iki Yönetmeliği Resmi Gazete'de  yayımlandı.

Organik tarıma "mücbir sebep" ayarı

Hal Postası - Tarım ve Orman Bakanlığı, iyi ve organik tarım faaliyetlerine "mücbir sebep" düzenlemesi yaptı. Bakanlığın konu ile ilgili iki Yönetmeliği Resmi Gazete'de  yayımlandı.

Buna göre, iyi tarım uygulamaları kapsamında deprem, sel, yangın  ve salgın hastalık gibi kontrol işlemlerinin, kontrol ve sertifikasyon  kuruluşlarınca gerçekleştirilmesini engelleyecek nitelikte mücbir  sebeplerin ortaya çıkması halinde, yıllık kontrol sıklığı, haberli ve  habersiz kontrol sayısı ile sertifikaların geçerlilik sürelerine  ilişkin kontrol ve sertifikasyon hizmetlerinin usul ve esasları Bakanlıkça düzenlenebilecek.

Organik tarım kapsamında deprem, sel, yangın ve salgın hastalık  gibi kontrol işlemlerinin yetkilendirilmiş kuruluşlarca  gerçekleştirilmesini engelleyecek nitelikte mücbir sebeplerin ortaya  çıkması halinde, yıllık kontrol sıklığı, haberli ve habersiz kontrol  sayısı ile sertifikaların geçerlilik sürelerine ilişkin kontrol ve  sertifikasyon hizmetlerinin usul ve esasları Bakanlıkça  düzenlenebilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler