1. HABERLER

  2. SEBZE

  3. Ömer Fethi Gürer: Patates sonunda hayvan yemi oldu!

Ömer Fethi Gürer: Patates sonunda hayvan yemi oldu!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, maliyetinin çok altına bile alıcı bulamadığı için, üreticilerin patatesi hayvan yemi olarak kullanmaya başladığını söyledi.

Ömer Fethi Gürer: Patates sonunda hayvan yemi oldu!

Hal Postası - CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, maliyetinin çok altına bile alıcı bulamadığı için, üreticilerin patatesi hayvan yemi olarak kullanmaya başladığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer; üreticilerin, marketlerde kilosu 3 liraya satılan patatesi tüccarlara 50 kuruşa bile satamadığını söyledi. Gürer, çürüme tehlikesine karşı, üreticilerin patatesi hayvan yemi olarak kullanmaya başladığını kaydetti.

“TMO VE TKK ÜRETİCİDEN ALIM YAPMALI”

Gürer; Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nin üreticilerden depolarında kalan patatesleri satın alması gerektiğini ifade etti. Gürer, konuyla ilgili “TMO ve TKK, depolarda kalan patatesleri alarak hem hayvan yemi olmaktan kurtarsın, hem de fakir fukaranın tüketeceği gıda maddesi haline dönüştürsün” dedi.

Niğde’deki depolarda 500 bin tona yakın patatesin artık çürümeye yüz tuttuğunu söyleyen Ömer Fethi Gürer; depolardaki patatesin 1-2 ay daha beklemesi halinde çürüyeceğini ve hayvan yemi olarak bile kullanılamayacağını vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler