1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ömer Fethi Gürer: Çiftçilerin faizleri silinsin!

Ömer Fethi Gürer: Çiftçilerin faizleri silinsin!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çiftçilerin sorunlarına dair 1 yıldır yaptıkları tüm başvuruların lafla geçiştirildiğini, ortada bir icraat olmadığını ve faizlerin silinmesi gerektiğini söyledi.

Ömer Fethi Gürer: Çiftçilerin faizleri silinsin!

Hal Postası - CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çiftçilerin sorunlarına dair 1 yıldır yaptıkları tüm başvuruların lafla geçiştirildiğini, ortada bir icraat olmadığını ve faizlerin silinmesi gerektiğini söyledi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) mağduru çiftçilere yönelik konuşmasında, çiftçilerin sorunlarına dair 1 yıldır yaptıkları tüm başvuruların lafla geçiştirildiğini, ortada bir icraat olmadığını söyledi.

TKK mağduru çiftçilerin bir araya geldiği bir mesajlaşma grubunda görüşlerini dile getiren Gürer, “Çok sayıda kanun teklifi soru önergemiz ve Meclis’te yaptığımız konuşmalar ortadayken, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın soru önergelerine verdiği yanıtlar bir çözüm üretmiyor, yapılanı anlatmak çiftçinin derdine çare olmuyor” dedi.

Gürer, TKK kredi borçlarının 5 hasat dönemine bölünüp faizlerin silinmesi gerektiğini, üretimin devam etmesi için bu durumun bir zorunluluk olduğunu kaydetti.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler