1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Ömer Fethi Gürer: Büyükbaş hayan kredisi taksitleri ertelensin

Ömer Fethi Gürer: Büyükbaş hayan kredisi taksitleri ertelensin

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ihtiyaç sahibi ailelere KASDEP ile finanse edilen büyükbaş hayvan kredisi taksitlerinin ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Ömer Fethi Gürer: Büyükbaş hayan kredisi taksitleri ertelensin

Hal Postası - CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ihtiyaç sahibi ailelere KASDEP ile finanse edilen büyükbaş hayvan kredisi taksitlerinin ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ihtiyaç sahibi ailelere Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi (KASDEP) ile finanse edilen büyükbaş hayvan kredisi taksitlerinin, pandemi süreci dikkate alınarak ertelenmesi gerektiğini söyledi. Gürer; KASDEP projesinden faydalanarak büyükbaş hayvan kredisi çeken çok sayıda ailenin, geri ödeme yapmakta zorlandıklarını belirtti.

Ömer Fethi Gürer; kooperatifler aracılığıyla çektikleri kredilerin taksit ödeme sürecinin başlamasıyla birlikte çok sayıda hayvan yetiştiricisinden taksitleri ödeyemeyecek durumda olduklarına dair mesaj aldıklarını ifade etti ve taksitlerin faizsiz olarak ertelenmesi çağrısında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler